28.06.2017 Қала тұрғындарының назарына!

«Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы» Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы №1176 қаулысымен бекітілген Қару мен оның патрондары айналымының ережесіне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 мамырдағы №260 қаулысымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілді (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң ағымдағы жылғы 13 маусымда қолданысқа енгізілді).
Көрсетілген қаулымен «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экстремизм және терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен «Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына енгізілген түзетулерді нақтылау көзделген.
Сондай-ақ азаматтық және қызметтік қаруды сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін ішкі бақылау тетігі қосымша енгізілген (түгендеу).
Бұдан басқа, азаматтық қаруды сақтауды қамтамасыз ету бойынша шараларды күшейту мақсатында көрсетілген қаулымен қару мен оның патрондарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша азаматтық және қызметтік қару иелеріне қосымша талаптар белгіленген.
Атап айтқанда, қалалық елді мекендерде тұратын азаматтық қару иелері үшін қару сақталатын үй-жайларды пәтер ұрлығына уақытылы ден қоюға мүмкіндік беретін және қылмыскерлерді ұстауға ықпал ететін сертификатталған күзет жүйесінің (тұрақты және қосалқы қоректендіру көзінің болуы) үй-жайларды күзетудің сертификатталған жүйесімен (дабыл сигналын меншік иесінің немесе оның отбасы мүшелерінің ұялы телефонына немесе күзет ұйымына беру мүмкіндігі бар сигнализация) болуы және пайдалану бойынша міндетті талаптар енгізілген.
Қалалық елді мекендерде тұратын азаматтық қару иелері үшін бұл талаптар міндетті болып табылады.
         Жоғарыда баяндалғандардың негізінде, Сізден қару сақталатын үй-жайларға сертификатталған күзет жүйесін орнатып, қару сақталатын үй-жайларының күзет жүйесін сәйкестікке келтіруді өтінеміз.

Ақпаратты алу үшін Приозерск қаласының ІІБ-ң телефон номерлері арқылы білуге болады: 5-31-66 немесе 102.